joomla templates top joomla templates template joomla

Otwarte Dane we Wrocławiu

Wrocław, tak jak inne miasta w Polsce i na świecie, chce udostępnić jak najwięcej wytwarzanych i przetwarzanych przez miasto danych, upraszczając w ten sposób dostęp do informacji publicznej.

otwarty.wroclaw.pl - to wrocławski serwis internetowy, umożliwiający wszystkim zainteresowanym, w tym mieszkańcom Wrocławia, szybkie i łatwe dotarcie do informacji publicznych, gromadzonych przez Urząd Miejski Wrocławia oraz inne jednostki miejskie. To również wyjście naprzeciw oczekiwaniom wrocławian, którzy chcą zapoznać się ze sposobem funkcjonowania miasta.

Otwarte dane (Open Data) to informacje lub zbiory danych, z których wszyscy mogą swobodnie korzystać. Można je rozpowszechniać i wykorzystywać bez żadnych ograniczeń, również w celach komercyjnych. Ich uporządkowanie i upublicznienie ma na celu m.in. inspirowanie przedsiębiorczości, zwiększenie zaangażowania w sprawy miasta oraz wykazanie transparentności działań władz miejskich.

Sprawdź dostępne już dzisiaj zbiory danych. Projekt będzie sukcesywnie powiększany o kolejne „otwarte dane”, o czym wszyscy zainteresowani będą informowani za pośrednictwem tego serwisu www.

Wykonawcy

PREZYDENT MIASTA WROCŁAWIA

  • nadzór na projektem

Portal www.wroclaw.pl

  • projekt graficzny
  • komunikacja

CENTRUM USŁUG INFORMATYCZNYCH WE WROCŁAWIU

  • koordynacja
  • administracja i utrzymanie

KIEROWNICY KOMÓREK ORGANIZACYJNYCH

  • udostępnianie danych

Cel projektu

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Wspieranie przedsiębiorczości obywateli poprzez dostęp do danych, które mogą być ponownie wykorzystywane.

ZAANGAŻOWANIE

Zachęcenie mieszkańców do większego zaangażowania w zarządzanie miastem.

OTWARTOŚĆ

Ułatwienie komunikacji z obywatelami i pomiędzy organizacjami.